Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Vennligst vent
Aktuelt Studier/Opptak Om høgskolen Student Bibliotek IT-drift
 
Avdeling for informasjonsteknologi Datautdanning Avdeling for helse og sosialfag Helse- og sosialfag Avdeling for ingeniør- og realfag Ingeniørutdanning Avdeling for lærerutdanning Lærerutdanning Avdeling for samfunnsfag og fremmedspråk Samf.fag, økonomi og språk Akademi for scenekunst Scenekunst Videreutdanning
 
KONTAKTINFO

Høgskolen i østfold
Avdeling for informasjonsteknologi
Remmen
1757 Halden
Tlf. 69 21 53 00
Fax 69 21 53 02

post-it@hiof.no

 
 
  Fag ITF20205 - Datakommunikasjon
 

  Lab høsten 2017  

  

Lab leveres gruppesvis. Dvs en innlevering per gruppe. Navnene på gruppedeltagerene MÅ stå i besvarelsen.
Alle lab som er skrevet inn på denne side er obligatoriske, hvis inget annet er angitt.

S betyr godkjent skriftlig innlevering av lab.
D betyr godkjent demonstrasjon av lab.
X betyr godkjent (uten innlevering). DVS Gyldig årsak lagt fram.
Et tall betyr hvilken lab det er. - Hvis du ikke har noe i din rute, betyr det at du ikke har fått den godkjent, eller at du ikke har levert, eller at den ennå ikke er kontrollert.

Innleveringer kan sendes til Erling.P.Strand@hiof.no
Formatet kan være på pdf, odt, htm eller rtf format. Filnavnet skal inneholde fagnavn, hvilken lab det er og ditt gruppenummer. Hvis gruppe 1 hadde levert lab 2, kunne filnavnet være: datakom_lab2_gr1. Husk også å skrive navn på deltagerne i rapporten.

Lab kan gjøres på rom D1-054. Skriv dere på liste for lab 6, 7, 8 og 9.

bak navnet betyr: har ikke faget "Operativsystemer med Linux"

G
Navn L2 L3 L4 L5 L6 L6 L7 L7 L8 L8 L9 L9
1
Frode Blænes S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Andreas Kalsvik S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Kai Olav Vik S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Dennis Skants S2 D3 D4   D6 S6 D7          
2
Stian Gustavsen S2 D3 D4   D6 S6            
Odd Martin Hansen S2 D3 D4   D6 S6            
Cezary Kalbarczyk S2 D3 D4   D6 S6            
Kanyar Faraidoun Mahmoud S2 D3 D4   D6 S6            
3
Håkon Aspesæter S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Linn-Marie Bergli S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Andreas Pettersen S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Ole Martin Tellefsen S2 D3 D4   D6 S6 D7          
4
Ole-Petter Aarbu S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Lars-Martin Antonsen S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Max Glomsrød S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Marius Johnsen S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Alexander Kardell S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
5
Bereket Goitom Adhanom S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Karoline Bøhn Karlsen S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Bjørnar Evju Hagen S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
Line Sharina Hagen S2 D3 D4   D6 S6 D7 S7        
6
Rosanna Lousia Baptiste S2 D3     D6 S6 D7          
Andreas Haldorsen S2 D3     D6 S6 D7          
Lars Johansen S2 D3     D6 S6 D7          
Arve Johan Moen S2 D3     D6 S6 D7          
William Arvid Nilsen-Nygaard S2 D3     D6 S6 D7          
7
Vegard Solberg Hermansen S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Christoffer Nymoen Olsen S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Jørgen Håvik Ringstad S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Ole-Henning Undrum S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
8
Anders Gjerløw S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Lise Hauslo S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Marius Rogndalen Karlsen S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
                         
9
Mats Løvstrand Berntsen S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Kim Roar Stenvard Dehli S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Herman Johan Dragland S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Herman Nilsen Strand S2 D3 D4   D6 S6 D7          
10
Tor-Inge Høgmo S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Alf Helge Jakobsen S2 D3 D4    D6 S6 D7          
Petter Niclas Tofte S2 D3 D4   D6 S6 D7          
Aleksas Vaitkevicius S2 D3 D4   D6 S6 D7          
11
Silje Fedreheim Abrante S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Sara Borgersen S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Irina Krastev  S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
Dexter Winther Smith S2 D3 D4 S5 D6 S6 D7 S7        
12
Fredrik Forsell S2 D3 D4 S5 D6 S6            
Ivar Sandvik S2 D3 D4 S5 D6 S6            
                         
                         
13
                         
                         
                         
                         
14
                         
                         
                         
15
                         
                         
                         
                         
G
Navn L2 L3 L4 L5 L6 L6 L7 L7 L8 L8 L9 L9

 

ITF20205 LINKER

Fagbeskrivelsen
Hovedsiden
Timeoversikt
Øvinger
Lab
Oppgaver

 
GENERELLE LINKER

Intro to datacom

Internet's fødsel
Internets historie

Nettverk og Linux
Grunnleggende Linux

 
MEDIA- OG GRENSESNITT

Cat5, Cat6..FAQ
Cat6 (1), (2), (3)
Installing Cat6
Cat6 intro

Connector spec

Fiber Guide
Fiber-Optic technologies
Fiber-Optic cable
Numeric Aperture

RS 232

QAM (1), (2)
ADSL

Bluetooth
Bluetooth film (30min)
ZigBee



 
PROTOKOLLER OG DATANETT

Transportlaget
Network definitions
Network Devices
Intro to TCP/IP
TCP/IP Tutorial
TCP/IP guide
IP

Portnummer

IANA
RFC

Portnummer
Sockets
Sockets Programming

NAT
NAT (RFC 1631)
NAT adresser (RFC 1597)
NAT (RFC3022)

DHCP
DHCP (Linux)

RIP (RFC 1058)
RIP2 (RFC 2453)

SMTF (RFC 821)

Cisco ios

IP-film

Network-tools
Wireshark protocolanalyse

 
Oppdatert av Erling Strand  20.10.2017
Ved feil/mangler - kontakt: Erling Strand  
Høgskolen i østfoldStudentsamskipnaden i østfoldStudentorganisasjonen i østfold